Zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to przede wszystkim kupowanie, wypoczynek i znajdowanie promocji. To żywioł dużej grupy osób, który jesteśmy w stanie przypisać do terminów i dziedzin zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak oraz do innych dziedzin naszego życia. W szeregu przypadków kupujemy jedynie to, co jest dla nas potrzebne oraz niezbędne. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy też inne takie kwestie. To nie jest do końca porządne oraz doskonałe. Trzeba pamiętać, że właśnie takie zakupy dają nam pewne pole manewru, jakie powinniśmy bezzwłocznie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy mogli przystosować własnych standardów życia do tego, co proponują nam punkty każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty handlowe zamknięte w wyselekcjonowane niedziele

Tak było do tej pory – punkty sprzedaży były dostępne jakiegokolwiek dnia (nieomal każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku weszła w życie ustawa, która zakazuje w wybrane niedziele otwierania punktów sprzedaży zatrudniających robotników i zmuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na domenie kiedy zakaz handlu

Ustawowo w wybrane niedziele otwarte są w stanie być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Sklepy i galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszystkie inne punkty sprzedaży, galerie, supermarkety lub inne budowle handlowe muszą być zamknięte. Co grozi za nieprawne otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Inspektorzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje mogą z góry ustalić surowy mandat na właściciela firmy bądź też nawet mierzyć sprawę do sądu celem drobiazgowego rozpatrzenia złamania ustawy i dotkliwszego ukarania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź indeks niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele wabią, inni tudzież całkiem nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi wrażeniami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – czasem po prostu nie wiemy, jakie niedziele są bez handlu – wszystkich zaintrygowanych gorąco zapraszamy na domenę zakaz handlu wniedziele, gdzie mieści się szczególny kalendarz z wykazem, w jakie niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa prognozuje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od kilku lat wszystkie galerie lub też inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród rodaków – na rezultaty musimy poczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już niedługo. Przetestuj na stronie, kiedy możesz zrobić niedzielne zakupy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *