Jak szybko sprawdzić, kto dzwonił?

W dobie telefonów komórkowych a także ogólnego dostępu do internetu nadzwyczaj legendarne stało się sprawdzanie, kto do nas telefonuje. Niewątpliwie nie robimy tego bez powodu – jesteśmy w stanie wyszukiwać wskazanych numerów telefonów czy też osób, do jakich chcemy zatelefonować, jednakowoż o wiele częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Kiedyś robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. W dzisiejszych czasach niemniej jednak mamy internet, który w znaczący sposób upraszcza i przede wszystkim przyspiesza możliwość poszukiwania praktycznych numerów telefonów bądź sprawdzania i oceniania rzeczowych numerów, jakie do nas dzwonią.

 

Po co sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – zwykle chodzi o finanse. W przypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o uzyskiwanie pieniędzy, co ich kontrolę. Niestety wielu złodziei wyspecjalizowało się w rabunkach telefonicznych – znane metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi naturalnie przez telefonowanie i okłamywanie to jedynie wierzchołek góry lodowej. Niewątpliwie wyłudzenia są w stanie przebierać też inne formy, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na należącym do nas rachunku pojawi się kilkuset złotowa kwota do zapłaty. Chcemy ustrzec się przed takimi przykrymi sytuacjami, dlatego sprawdzamy, kto do nas telefonuje. Często robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest oczywiście niezwykle rozważnym podejściem.

Innym bardzo ważnym impulsem, który uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata czasu na rozmowę z telemarketerem, który za pomocą telefonu pragnie nam wcisnąć następną umowę, wierzytelność czy inny produkt lub abonament. Wystarczy sprawdzić numer i po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – po prostu nie odebrać lub ewentualnie nawet zablokować numer, by w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Zatem podsumujmy, sprawdzamy numery telefonów, gdyż:

chcemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie chcemy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać uczestnictwa w procederach karnych lub wyłudzeniach systemowych,

poszukujemy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura lub też innego podmiotu, z którym pragniemy się skontaktować.

W jakim miejscu sprawdzać numery telefonów?

Jak uprzednio nadmieniono, kiedyś numery sprawdzaliśmy czy też wypatrywaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Dzisiaj jest to o dużo prostsze – wystarczy wejść na stronę internetową 35220301769, gdzie znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie wyłącznie dane, do kogo należy określony numer, niemniej jednak też opinie, które zezwalają oznajmić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to kolejny telemarketer lub inna figura, z którą nie pragniemy rozmawiać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *